Německá poštovní a logistická společnost Deutsche Post DHL ve třetím čtvrtletí meziročně téměř ztrojnásobila provozní zisk na 942 milionů eur (24 miliard Kč). Největší poštovní společnost v Evropě díky rozmachu elektronického obchodování a solidním vyhlídkám divize nákladní dopravy očekává dobré výsledky i v následujícím kvartálu.

Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří čekali provozní zisk zhruba 890 milionů eur. Tržby se zvýšily o 4,7 procenta na 15,6 miliardy eur (397,9 miliardy Kč).

Společnost uvedla, že díky rozmachu aktivit prodeje přes internet se dařilo zejména divizi mezinárodní expresní přepravy zásilek, balíků a dokumentů, a také divizi přepravy balíků v Německu.

Americký konkurent FedEx v září varoval, že jeho zisk za celý rok nedosáhne prognóz analytiků. Zdůvodnil to zpomalením růstu světové ekonomiky v důsledku obchodního sporu mezi USA a Čínou.

Deutsche Post uvedla, že globální trh letecké nákladní dopravy ve třetím čtvrtletí zůstával slabý, zatímco námořní a pozemní nákladní doprava ztrácí na dynamice.

Související