U brněnského letiště vzniknou moderní prostory pro logistiku. Skupina Accolade jako majitel letiště zde pokračuje v investicích, které přetvoří bývalé armádní vybavení v moderní zařízení pro logistiku. DHL Express si v místě pronajme halu o ploše 3700 čtverečních metrů pro svoji leteckou přepravní zónu. Výstavbu povede developer Panattoni, hotovo by mělo být v prvním čtvrtletí příštího roku.

Proměna čeká zejména starou vojenskou leteckou infrastrukturu. Pohotovostní hangáry pro stíhačky (úly) a nástupiště pro vojenské jednotky zvané vojáky základní služby buzerák dostanou nový, moderní kabát. DHL využije zrenovované prostory pro stále rostoucí segment rychlé přepravy zboží. Strategická poloha v Brně umožní firmě doručovat zásilky v oblasti jižní Moravy a Vysočiny. V Brně DHL rovněž zavádí nový systém vybavený moderní třídicí linkou s kapacitou až 4000 kusů za hodinu.

Accolade dosud investovala do provozní stránky letiště a nyní pokračuje v modernizaci letecké nákladní přepravy. Dlouhá léta zanedbávané prostory představují historický dluh a skupina je chce přetvořit na centrum pro cestující, dopravce i mezinárodní nájemce.

Developer Panattoni se v Česku modernizacemi brownfieldů zabývá již delší dobu. „Už jsme v Česku revitalizovali leccos – závod na výrobu trolejbusů, strojírny i slévárnu. Ale vojenské útvarové nástupiště, to tu ještě nebylo! Těšíme se na to, že dalšímu mrtvému prostoru dáme nový život,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Související