Coca-Cola posiluje ekologickou dopravu. V širším centru Prahy začne od prosince distribuovat své nápoje pomocí deseti hybridních nákladních vozidel Mitsubishi. Místo externích dopravců, kteří se potýkají s nedostatkem pracovníků, se firma rozhodla vytvořit vlastní tým 12 řidičů. 

Ekologičtější alternativa dopravy přinese snížení emisí CO2 až o 23 procent. Nákladní vozy Mitsubishi Fuso Hybrid mají nižší spotřebu a emise CO2. Celková hmotnost vozidla je až 7490 kilogramů a jeho kapacita šest palet, tedy 3000 kilogramů nákladu. Vozy Fuso Hybrid jsou vhodné pro městský provoz.

„Hybridní flotila je dalším krokem v naší snaze budovat ekologický vozový park. V něm máme i řadu automobilů na CNG. Plánujeme rovněž testovat plug-in hybridní osobní automobily a čistě elektrická auta. Každoročně také snižujeme spotřebu paliva našich automobilů, v roce 2018 to bylo 5,86 l/100 km, což je o více jak šest procent méně než v roce 2012,“ uvedl Petr Jonák z Coca-Cola HBC.

Coca-Cola HBC se zavázala k šesti bodům v oblasti udržitelnosti. Jsou to snižování emisí skleníkových plynů, využití a správa spotřeby vody, program World Without Waste (Svět bez odpadu), zajišťování zdrojů, výživa a lidé a komunity.

Související