Po nedávné výměně ve vedení přeloučské pobočky německé společnosti Kiekert, která vyrábí zámkové systémy do aut, došlo na východě Čech k další výrazné novince. Firma otevřela v nedaleké průmyslové zóně globální technologické centrum. Zároveň se do továrny přesouvají z německé centrály pravomoci v oblasti výzkumu a vývoje.

„Jelikož jsme již překročili kapacity stávajícího areálu v Přelouči, otevíráme letos novou pobočku v Technologickém parku Čívice. Zde najde své zázemí náš vývoj, projektový management a prototypová výroba. Tato významná investice je součástí naší dlouhodobé strategie zaměřené na inovace a pokročilé technologie do vozů nové generace. V nejbližších třech letech plánujeme náš tým rozšířit o dalších 50 vývojářů a designerů,“ uvedl nový ředitel Petr Kuchyňa, který v Kiekertu začínal na pozici supply chain manažera, poté se stal vedoucím logistiky a v roce 2012 provozním manažerem s odpovědností za výrobu, logistiku a nové technologie.

„Letošní rok se ponese v duchu automatizace a technologického rozvoje. Automatizování výrobních i administrativních procesů se bude týkat hlavně přeloučského závodu, který je se svou kapacitou 200 tisíc vyrobených autozámků denně největší na světě,“ dodal Kuchyňa.

V příštích letech by mělo 70 výrobních a montážních robotů nahradit každoročně až 200 lidí. Vedle toho firma investuje i do logistiky. Před třemi lety instalovala automatický jeřábový sklad pro přepravky s díly, loni pak nasadila autonommní vozík a plánuje další projekty jako například bezpilotní tahače nákladu nebo roboty, kteří budou z palet překládat přepravky na dopravníky a obráceně.

 

Související