V Německu berou zavádění elektromobility do silniční dopravy vážně. Nejenže se německé automobilky většinově hlásí k tomuto trendu a mají ve své nabídce vozidla na elektrický proud, ale německá vláda se rozhodla podpořit také budování a rozvoj nabíjecí infrastruktury.

Před Vánoci tak oznámil ministr dopravy Andreas Scheuer vznik nového Národního kontrolního střediska pro nabíjecí infrastrukturu, které má koordinovat činnosti vedoucí k vytvoření dostačeného počtu nabíjecích míst a jejich zásobování elektřinou. Prvním úkolem je zřídit tisícovku nových míst pro rychlé nabíjení.

Hlavními úkoly nového řídicího centra jsou výpočet potřeby a rozsahu nabíjecí infrastruktury, její plánování a budování celostátní sítě rychlého nabíjení. Středisko bude rovněž koordinovat aktivity spolkové vlády a jednotlivých německých zemí.

Potřebné informace středisku poskytnou automobilový a energetický průmysl. Centrum se tak dozví o očekávaných registracích elektromobilů a automobilky budou informovat o vyvíjených bateriích a jejich kapacitě.

„Nabíjení musí být nekomplikované a přirozené jako u mobilního telefonu,“ uvedl Andreas Scheuer. Dále zdůraznil, že dostatečná přítomnost nabíjecí infrastruktury je rozhodující pro rozhodování zákazníků o koupi elektrických vozidel. Upozornil také, že k nabíjecí infrastruktuře musí vzniknout i jednotný systém pro placení poplatků za spotřebovanou elektřinu.

Související