Logistická firma Gebrüder Weiss rozšíří a zmodernizuje své překládkové sklady v Jenči a v Syrovicích s cílem zvýšit objem odbavených zakázek a zrychlit expedici. Práce začnou letos na jaře a hotovo by mělo být asi za pět až šest měsíců.

V Jenči k původním 18 tisícům metrů čtverečních přibude dalších 3500. V Syrovicích se sklad rozroste o 1560 čtverečních metrů a skladovací prostory budou disponovat kapacitou 8860 čtverečních metrů.

Přestavbu firma plánuje od loňského roku. Uskuteční se za plného provozu a podle Jana Kodady, ředitele obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR, nebude mít vliv na odbavování stávajících zásilek. Po rozšíření se zrychlí pohyb zboží mezi skladem a dopravou.

„V rámci rozšíření skladů zvýšíme počet ramp na překládce o 42, díky čemuž budeme schopni naráz odbavit ještě větší počet vozidel,“ uvedl Jan Kodada. "V kombinaci s většími prostory nám to umožní zvýšit počet a rychlost odbavení zásilek, jejich množství totiž neustále narůstá. Moderní technologie naopak pomohou s dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb.“

Související