Německá logistická společnost Emons Spedice rozšiřuje svou síť v Česku. V Brně obsadí sklad, který na míru nového zákazníka buduje developer CTP v areálu CTPark Blučina. Objekt s plochou 4550 metrů čtverečních bude dokončený v druhé polovině letošního roku. V Mstěticích u Prahy si zase Emons pronajme budovu o velikosti 5100 metrů čtverečních v areálu P3 Logistic Parks u dálnice D11.

Skladové haly hledal tým poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate, který dostal za úkol najít během několika měsíců logistické budovy s vysokým počtem ramp, rychlým napojením na dálniční síť a možností nájezdu tzv. gigalinerů, tedy delších, většinou 25 metrů dlouhých silničních nákladních souprav.

„Nové areály v Česku se stanou základem naší expanze v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Ulf Kühnreich, generální ředitel Emons Spedice.

Předpisy u gigalinerů mimo jiné přísně regulují, po kterých komunikacích se smí pohybovat. To zahrnuje rovněž zákaz přejezdu železničních tratí. Zároveň tyto dlouhé soupravy potřebují v areálech větší manévrovací prostor.

„Takových nemovitostí je v Česku nedostatek. Skladové prostory na míru se developerům vyplatí stavět jen při delších nájemních smlouvách. Vzhledem k rostoucímu nedostatku pozemků pro výstavbu logistických center usilují developeři o co nejvyšší podíl zastavěné plochy, což je v protikladu s vyšší potřebou vnějších manipulačních ploch u překladišť zásilek,“ uvedl Dušan Drábek, vedoucí týmu Industrial & Logistics BNP Paribas Real Estate ČR.

Související