Skupina Packeta má za sebou rekordní loňský rok. Předběžné údaje ukazují na meziroční nárůst 84 procent s více než 19 miliony přepravených zásilek. Obrat rostl o 60 procent a dosáhl téměř 1,3 miliardy korun. Skupina, která je vlastníkem české logisticko-technologické firmy Zásilkovna, plánuje pro letošní rok obrat ve výši 2 miliardy korun a 35 milionů přepravených zásilek.

Také v roce 2020 budou hlavním motorem růstu skupiny inovace, Packeta hodlá do oblasti vývoje nových technologií investovat vyšší desítky milionů korun. Plánuje také vstup do nových segmentů trhu, expanzi ve stávajících zemích a otevírání přepravy do nových států. V prvním čtvrtletí 2020 by mělo dojít ke spuštění projektu doručování do kufru v České republice a ke spuštění přepravy do Spojených států amerických. Packeta také například plánuje otevření přepravy do Dubaje a oblasti Středního východu, rozvoj P2P platformy v rámci akvizice Zavezu a dokončení řady projektů v oblasti robotizace a automatizace výdejních míst.

„Již od roku 2013 jsme kontinuálně v zisku,“ říká Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny. „V roce 2019 jsme poprvé v naší historii překročili hranici jedné miliardy korun obratu. Firmu jsme do této velikosti dostali bez státních dotací a bez finančních investorů. (…) V letošním roce máme opět ambiciózní cíle. Chceme dále růst o desítky procent. Obratově se chceme přiblížit hranici dvou miliard korun. V počtu přepravených zásilek míříme k 35 milionům. Počet výdejních míst ve skupině chceme v letošním roce navýšit na 5000, v ČR na 3500,“ dodává Simona Kijonková.

Související