Americká expresní a logistická společnost UPS pokračuje v procesu elektrifikace své flotily doručovacích vozidel nákupem podílu ve výrobci elektrických dodávek Arrival. UPS při této příležitosti oznámila, že od Arrivalu zakoupí 10 tisíc elektrických vozidel s možností kontrakt dále rozšířit.

UPS bude s Arrivalem rovněž spolupracovat na vývoji široké škály elektrických automobilů s pokročilými systémy asistence řidiče (ADAS). Tato technologie má zvýšit bezpečnost i efektivitu provozu, včetně možnosti automatizovaného pohybu v depech. UPS zahájí testování funkcí ADAS ještě v letošním roce.

„Vzhledem ke stále se zrychlujícím mega trendům, jako je populační růst, postupující migrace do měst a elektronický obchod, vidíme potřebu spolupracovat s partnery z celého světa při řešení problémů s dopravními zácpami a znečištěním životního prostředí. Elektrická vozidla tvoří základní kámen našich strategií udržitelného městského doručování,“ uvedl Juan Perez z UPS.

Firma Arrival sama vyrábí hlavní komponenty, jako jsou podvozky, hnací ústrojí, karoserie a elektronické ovládání. Vozidla mají modulární konstrukci se standardizovanými díly, což snižuje náklady na údržbu. Automobilka bude vyrábět vozidla v malých továrnách s použitím lehkých a odolných materiálů, které si rovněž sama navrhuje a vyrábí.

Související