Novým členem představenstva českého distributora tisku První novinová společnost (PNS) se stal Ondřej Vaňha. Doplní tak dosud dvoučlenné představenstvo a bude zodpovědný za řízení obchodních aktivit PNS. Předsedou představenstva zůstává Vít Rozsypal a jeho členem Petr Novák.

Ondřej Vaňha do PNS přichází z pozice marketingového a obchodního ředitele přepravní společnosti In Time, kterou loni koupili majitelé e-commerce skupiny Mall. Má za sebou patnáctiletou kariéru v oblasti logistiky. Působil mimo jiné jako ředitel marketingu a obchodu a následně jako výkonný ředitel společnosti DPD CZ. Dále je členem představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu.

Loni na podzim z čela představenstva PNS odešel Petr Chvátal, který předtím působil ve vedení firem PPL, CS Cargo nebo TNT Express. Na postu předsedy jej nahradil právě bývalý místopředseda Vít Rozsypal.

První novinová společnost uvádí, že je největším distributorem tisku do prodejní sítě v ČR a po fúzi se společnostmi PNS Grosso a Mediaservis také největší alternativní společností zajišťující doručování adresných a neadresných zásilek v Česku. Hlavními akcionáři PNS jsou vydavatelství Mafra (37,51 %), Vltava Labe Media (35 %) a Czech News Center (27,02 %).

Související