Logistická firma Gebrüder Weiss pokračuje v nasazování systému Cargometer. Nově ho začala využívat ve svém logistickém centru v Syrovicích, kde systém nainstalovala nejen v nákladových branách, ale také přímo ve skladu.

Systém poskytuje přesné informace o rozměrech zásilek a umožňuje lepší využití nákladového prostoru vozidel. Speciální snímače pořizují během jedné sekundy až 30 záběrů projíždějícího vysokozdvižného vozíku s nákladem. Technologie s využitím digitálního 3D modelování s vlastním algoritmem dokáže zjistit hmotnost a objem převážených položek.

Cargometer zavedl Gebrüder Weiss v Česku poprvé loni v areálu v Jenči. Zařízení se podle firmy osvědčilo a tak zamíří i do dalších skladů.

„Zrychlili jsme překládkové operace a zefektivnili plnění našich kamionů, a to tak, abychom využili jejich maximální kapacitu, aniž bychom přetěžovali vozy a následně i veřejné komunikace,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Cargometer je v Syrovicích umístěn nově nejen v branách, ale na speciálním portálu také v prostoru skladu. Technologie tak pomáhá například při měření zásilek z menších aut. Pokud se umístění přímo ve skladu osvědčí, Gebrüder Weiss nainstaluje Cargometer stejným způsobem také ve svých dalších terminálech.

Používání Cargometeru v České republice předcházelo několikaleté testování v rámci pilotního projektu v největší pobočce Gebrüder Weiss Maria Lanzendorf u Vídně, kde jím v roce 2017 prošlo a bylo změřeno přes 250 tisíc zásilek. 

Související