Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) spustila nábor zaměstnanců, protože hodlá rozšířit výrobu. Firma chce přijmout až 1000 nových lidí, zaměřit se chce především na pracovníky z České republiky, a to nejen z Kolínska, řekl ČTK mluvčí TPCA Tomáš Paroubek.

V letošním roce chce automobilka investovat více než 180 milionů eur (asi 4,5 mld. Kč) do nových technologií se zaměřením na rozšíření kapacity výroby. V plánu je stavba tří nových hal určených pro skladování, logistiku a další výrobní operace.

„Již v tuto chvíli jsme začali s náborem, nejen na pozice operátora, ale i technické a administrativní pozice. Naším cílem je se zaměřit zejména na nábor českých kolegů, a to nejen z regionu. Již nyní se zájemci mohou hlásit v našem náborovém centru," řekl Paroubek.

Od 1. ledna 2021 převezme společný kolínský závod Toyota, i poté se zde budou vyrábět auta všech tří značek. Výrobu navíc doplní nový model Toyota Yaris, především kvůli tomu firma investuje do rozšíření závodu. Z linky zde budou sjíždět auta s benzinovým a hybridním pohonem.

Podle dřívějších informací portálu SeznamZprávy.cz by mohly až čtyři stovky nově přijatých zaměstnanců tvořit Indové. Je totiž možné, že se všech 1000 zaměstnanců nepodaří firmě v Česku v době dlouhodobě nízké nezaměstnanosti najít.

Firma v pátek oslaví 15 let od zahájení výroby v Kolíně. Za tu dobu sjelo z linek TPCA zhruba 3,63 milionu kompaktních městských vozů.

TPCA je společný podnik skupiny PSA a Toyoty. Malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 vyrábí od roku 2005. Loni dodala svým zákazníků 210 121 aut. Firma je jedním z největších exportérů v České republice. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila loni ve společnosti 42 200 korun.

Související