Americká UPS začala v únoru přepravovat pomocí dronů zásilky se zdravotnickým materiálem v rámci Kalifornské univerzity ve městě San Diego. Službu zajišťuje dceřiná firma UPS Flight Forward ve spolupráci se společností Matternet.

Přeprava se týká lékařských materiálů, jako jsou vzorky krve či dokumenty, které jsou vloženy do speciálního dronového přepravního kontejneru. Drony s nimi létají po předem vytyčených trasách mezi lékařským střediskem Jacobs Medical Center a přistávacími stanovišti v onkologickém středisku. Obě místa jsou od sebe vzdálena necelý kilometr a jsou na dohled, což odpovídá ustanovením americké letecké správy FAA.

Další destinací je Centrum pokročilého laboratorního lékařství (CALM), opět nedaleko Jacobs Medical Center. Několikaminutový let monitorují vzdálení operátoři.

Společnost UPS získala první povolení pro přepravu pomocí dronů už loni. To ji umožňuje využívat bezpilotní letadla pro transport zdravotnických zásilek v areálu nemocnice WakeMed Hospital v Raleigh v Severní Karolíně. 

Související