Vlastník logisticko-technologické firmy Zásilkovna, skupina Packeta, doručuje zásilky do další mimoevropské země. Po Rusku nyní vstoupil na trh Spojených států a ještě letos chce spustit v další etapě přepravy do Dubaje a oblasti Středního východu. Geografické rozšiřování služeb však tím nemá skončit.

Spuštěním přepravy zboží do USA otevírá firma pro e-shopy rozsáhlý trh. Služba doručování se nazývá USA Post a umožňuje převážet zásilky do dvou kilogramů. Proclení a zpracování celních deklarací je zahrnuto v ceně přepravy. Packeta uvádí, že zboží e-shopů přepravuje do zahraničí bez dalších nákladů. Rovněž partneři firmy nemusí implementovat rozhraní všech dopravců, stačí jim jeden systém, jedno napojení a jeden štítek.

„Přes jedno napojení v Zásilkovně mají přístup k více než šedesáti logistickým partnerům, tím se přibližujeme naší vizi stát se logistickou platformou pro celý svět,“ říká generální ředitelka Packety Simona Kijonková.

Skupina Packeta, kam spadá Zásilkovna a dalších 12 firem, měla v loňském roce obrat téměř 1,3 miliardy korun. V meziročním srovnání šlo o 60procentní nárůst. Počet přepravených zásilek dosáhl 19 milionů. Ve srovnání s rokem 2018 to je nárůst o 84 procent. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši dvou miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek.

Související