Rusko je pro Gebrüder Weiss zajímavým trhem. Firma v současnosti nabízí přepravu zboží do všech oblastí této země a k vlastním pobočkám přibírá síť místní společnosti JDE, se kterou navázala exkluzivní partnerství.

Vzhledem ke své geografické poloze je Rusko pro Gebrüder Weiss klíčovou oblastí, a to i s ohledem na firemní strategii napojení na tzv. Novou hedvábnou stezku. Cílem je postupné budování stezky a rozšiřování služeb do atraktivních středoasijských lokalit, včetně rozvíjení dopravního spojení mezi Čínou a Evropou.

Již nyní provozuje Gebrüder Weiss vlastní zastoupení na území jižních sousedů Ruska, jako je Gruzie, Arménie, Kazachstán, Uzbekistán a Čína. V samotném Rusku firma působí od roku 2013, v současné době zde má tři pobočky s plnohodnotným portfoliem služeb včetně letecké a námořní přepravy, celních služeb nebo přepravy po silnici a železnici.

JDE byla založena v roce 1995 a je jednou z největších ruských firem zajišťujících v zemi logistické služby. V současnosti má 244 poboček, síť více než 10 tisíc distribučních balíkových center, 3000 zaměstnanců, 1500 přepravních vozů a 600 nákladních železničních vagonů.

Související