Přepravní firma GLS zavádí novou službu – e-Balík. Online aplikace v nové verzi Profi umožní platby pomocí kreditů, tvorbu více adresářů, import kontaktů či hromadný tisk štítků. Testování služby probíhalo od začátku letošního roku, k ostrému spuštění došlo minulý týden. GLS očekává, že s vylepšenou službou se počet uživatelů zvýší do konce roku na trojnásobek.

Online aplikace e-Balík dokáže zařídit odeslání zásilek bez nutnosti registrace do celé Evropy. V aplikaci stačí zadat údaje k balíku a poté ho odnést do libovolného GLS ParcelShopu, případně si objednat vyzvednutí kurýrem na jakékoliv adrese v ČR. Na požadovanou adresu přijede kurýr již s natištěnými přepravními štítky. Aktuální stav přepravy mohou odesílatel i příjemce sledovat online. S registrací jsou dostupné i další služby jako odeslání na dobírku nebo možnost uložit si adresy příjemců pro opakované použití.

Nové funkce e-Balíku

E-Balík ve verzi Profi umožní dávkově nahrávat kontakty z počítače pomocí CSV souboru i hromadný tisk přepravních štítků. Nově přibyla k přímé online platbě možnost dobíjení kreditu, a to i klasickým bankovním převodem. Při dosažení většího počtu odeslaných balíků kreditový systém poskytne automaticky slevu. Produkt je zaměřen zejména na podnikatele, kteří neposílají velké množství balíků.

V rámci oslav 15 let GLS v České republice použije firma letos část výnosu z e-Balíku i na charitativní projekty.

Související