Přední výrobce nátěrových hmot PPG Deco Czech, pod který patří značky jako Primalex, Balakryl nebo Bondex, přestěhoval své distribuční centrum do logistického parku P3 Prague D11 východně od Prahy nedaleko Nehvizd. Firma zásobuje z haly o rozloze 6000 metrů čtverečních kromě více než stovky prodejen svého řetězce Dům barev také řadu maloobchodníků po celé zemi.

Expedici ve skladu zajišťují speciální válečkové regály se samospádem, ve kterých se palety na jedné straně ukládají na válečkový dopravník a z druhé strany se pak vyskladňují. Každá paleta se v tomto regálu ohřeje zhruba týden.

Protože jsou některé barvy a laky hořlaviny, musela hala projít řadou bezpečnostních úprav. Proběhla instalace rozsáhlého systému požárního zabezpečení, podlahy v odděleném křídle skladu s hořlavými materiály pokrývá nehořlavá pryskyřice, která odolává účinku chemikálií. V případě většího úniku oddělí tuto sekci od zbytku skladu speciální nehořlavé bariéry, které se spouštějí automaticky. Každý regál má vlastní sprinklerový systém plněný směsí vody a zpěňovadla.

Související