Společnost Goodman, která patří podle žebříčku magazínu Europaproperty.com mezi největší developery logistických a výrobních hal v Evropě, prodává své nemovitosti v Polsku, Maďarsku, České republice a na Slovensku. Za miliardu eur (přibližně 27 mld. korun) je kupuje největší asijský industriální developer GLP (Global Logistic Properties). Transakci ještě musí schválit regulační úřady.

„Prostředky získané touto transakcí nám umožní využít silné poptávky po průmyslových nemovitostech a nadále pokračovat v rozšiřování aktivit na velkých spotřebitelských trzích v Německu, Francii, Španělsku, zemích Beneluxu a Itálii. Dále se budeme zaměřovat na vlastnictví nemovitostí vysoké kvality a další budování našeho rozsáhlého developerského řetězce na těchto zavedených trzích, které se vyznačují obtížnou dostupností pozemků. Díky tomu by mělo naše evropské portfolio narůstat na hodnotu přesahující čtyř miliard eur (přibližně 108 mld. korun),“ uvedl generální ředitel společnosti Goodman pro kontinentální Evropu Philippe Van der Beken.

Singapurská firma GLP, kterou v roce 2017 získalo konsorcium čínských investorů, vstoupila do Evropy před třemi lety, když koupila za zhruba 2,8 miliardy dolarů (68 mld. korun) společnost Gazeley. 

Goodman se v Česku ani na Slovensku příliš neprosadil. V tuzemsku vlastní a spravuje logistické objekty v Jažlovicích u Prahy a u Mladé Boleslavi. Zde nedávno otevřela nové distribuční centrum společnost Clarios, výrobce autobaterií dříve známý jako Johnson Controls Power Solutions. Na Slovensku pak Goodman vlastní a spravuje logistický park v Senci.

Související