V prostorách londýnského hubu UPS probíhá zkušební provoz autonomních elektrických vozidel Gaussin pro přetahování návěsů a kontejnerů. Vozidla budou nejprve jezdit s řidiči v kabinách, poté firma vyhodnotí efektivitu provozu. Další fáze přinese ještě v letošním roce testování autonomního řízení.

Elektrická vozidla Gaussin mají nulové výfukové emise a jsou vybavena moderními technologiemi pro výměnu baterie. To umožňuje nepřetržitý, denní i noční provoz, neboť výměna vybité baterie za plně nabitou probíhá okamžitě. Vozidla jsou také vybavena řadou kamer, senzorů a sofistikovaných algoritmů pro zlepšení bezpečnosti.

„Vozidla Gaussin pomohou snížit naše náklady na pohonné hmoty a redukovat emise,“ uvedl Juan Perez z UPS. „S velkým zájmem očekáváme výsledky testování v režimu autonomního řízení. Současně je to pro nás také skvělá příležitost, jak vyzkoušet nové technologie přímo v provozu.“

Na vývoji víceúčelového elektrického vozidla spolupracovaly od roku 2018 týmy konstruktérů jak výrobce Gaussin, tak UPS Engineering.

Související