Společnost Rohlík.cz rozšiřuje své působení na Moravě. Stávající prostory v Brně už online supermarketu nestačí, proto podepsal další smlouvu s developerem CTP na pronájem přibližně dvojnásobné plochy v novém průmyslovém parku Brno Líšeň. Do budovy se firma nastěhuje letos v září.

„Při hledání nových prostor pro náš růst nám CTP nabídla prostory poblíž těch stávajících, což bylo pro nás zásadní,” říká Aleš Malucha, provozní ředitel Rohlík.cz. 

Nově postavená hala poslouží nejen jako sklad suchých, chlazených a mražených potravin, ale i jako lékárna, pekárna nebo výrobna. Zaměstnanci Rohlík.cz zde budou pro své zákazníky například péct pečivo. Firma zaplní a využije necelých osm tisíc metrů čtvrtečních. 

CTPark Brno Líšeň vznikl na místě bývalého zchátralého průmyslového areálu firmy Zetor. „Areál nabízí požadovanou dostupnost do centra města a tím optimální předpoklad pro rychlé a včasné dodání nákupu našim zákazníkům,“ popisuje Aleš Malucha.

Skladově-výrobní prostory zajistí obslužnost jak v rámci Brna, tak širšího okolí. Rohlík.cz obsluhuje také oblasti na Olomoucku, Prostějovsku a rozvoz chce rozšířit i na další části Moravy.

Prostory splňují podmínky certifikace BREEAM, které dokládají, že stavba i její provoz budou probíhat s ohledem na zásady udržitelnosti. Sluneční energie se bude v rámci parku využívat jako sekundární zdroj elektřiny za účelem pokrytí energetických potřeb jednotlivých nájemců nebo samotného parku. V objektech bude také systém pro znovuvyužití splaškových vod.

Rohlík.cz bude expandovat i v Praze, kde obsadí další sklad v oblasti Horních Počernic, který bude z velké části automatizovaný, řekl v rozhovoru pro časopis Logistika Aleš Malucha. 

 

 

Související