Dceřiná firma americké UPS pro doručování pomocí dronů zahájila spolupráci s německým výrobcem dronů Wingcopter. UPS Flight Forward si buduje síť technologických partnerů, s jejichž pomocí hodlá vyvíjet nové generace dronů a uvádět je do praktického nasazení v různých zemích.

Obě firmy se nyní budou snažit získat certifikaci pro nový bezpilotní letoun Wingcopter, aby mohly uskutečňovat komerční lety ve Spojených státech. Získání licence představuje kritický krok, který umožní budovat celé flotily dronů s nejrůznějším určením.

Nová generace dronů Wingcopter dokáže kolmo startovat i přistávat v úzkých prostorech. Po startu však drony přecházejí na vysokorychlostní vodorovný let s využitím pevných křídel, který umožňuje dlouhý dolet při nižší spotřebě energie. Plynulý přechod mezi oběma režimy letu umožňuje hlavní novinka tohoto stroje – patentovaný mechanismus naklápěcího rotoru.

UPSFF už v loňském roce zahájila provozování komerčních zásilkových letů dronů v síti UPS. První vlaštovkou byla doručovací služba v nemocnici WakeMed ve městě Raleigh, jako doplněk k pozemní kurýrní službě. Od zahájení letů již drony doručily tisíce lékařských vzorků. UPSFF později oznámila, že plánuje tento typ doručovacích služeb rozšířit i na další zdravotnická zařízení a využívat je rovněž pro doručování v maloobchodních sítích.

Související