Skupina Hopi Holding miliardáře Františka Piškanina a jeho synů vstoupila jako 60procentní vlastník do společnosti Perfect Canteen provozující síť 20 firemních restaurací. Její spoluzakladatel, šéfkuchař Filip Sajler, je známý široké veřejnosti z televizního pořadu Kluci v akci, a přebíraný podnik dál povede jako výkonný ředitel. Součástí uzavřené dohody je i opce na další navýšení podílu Hopi Holdingu až do výše 85 procent.

Akvizice v době epidemie koronaviru: Smlouvu podepisují zleva Filip Sajler, David Piškanin a Martin Piškanin.
Akvizice v době epidemie koronaviru: Smlouvu podepisují zleva Filip Sajler, David Piškanin a Martin Piškanin.
Foto: Perfect Canteen

Perfect Canteen získává kapitálové zázemí a lepší přístup ke kvalitním a čerstvým surovinám ze zahraničí i z lokálních farem. Hopi Holding podniká vedle logistiky také v potravinářství a zemědělství. Do jeho portfolia patří například výrobce jogurtů Hollandia, ekologicky hospodařící farmy Otročín a Bemagro či centrum logistiky a zpracování čerstvých ryb pro střední a východní Evropu Hopi Fish Hub blízko dálnice D1 u Modletic.

„Poprvé máme možnost v rámci skupiny přímé vazby na koncového spotřebitele,” říká David Piškanin, člen dozorčí rady Hopi, který se spolu se svým bratrem Martinem podílí na denním řízení holdingu. Původně ryze logistickou firmu Hopi založil v roce 1992 František Piškanin nedaleko Karlových Varů.

Perfect Canteen provozuje v Česku síť 20 firemních restaurací.
Perfect Canteen provozuje v Česku síť 20 firemních restaurací.
Foto: Perfect Canteen

Perfect Canteen s tržbami přes 300 milionů korun založili v roce 2004 Filip Sajler a Mirek Kotaška s myšlenkou přinést do firemního stravování kvalitu, jakou lidé do té doby znali jen z tradičních restaurací. Společnost provozuje „fine dining“ catering pro klienty, jako je Avast, Generali Česká pojišťovna, Řízení letového provozu, Immofinanz, Moneta, O2, Penta, Makro, Sazka a další.

Související