Doručování zásilek drony se stává na některých místech Spojených států realitou. Například UPS Flight Forward oznámila, že v květnu začne používat drony k doručování léků na předpis. Přeprava je zatím dostupná z lékárny CVS v uzavřeném resortu pro důchodce The Villages na Floridě, kde bydlí více než 135 tisíc obyvatel.

Dronová služba využívá systém M2 Drone od společnosti Matternet a nabízí možnost rychlé přepravy léků citlivých na včasné dodání. Zároveň podporuje sociální distancování a v době onemocnění covid-19 představuje pro důchodce bezpečnou alternativu osobních návštěv lékárny. Drony tak chrání starší obyvatele i zdravotníky. UPS chce také tímto způsobem přispívat k boji s koronavirovou pandemií.

UPS a CVS ohlásily společné testování dronů pro doručování léků na předpis již v loňském roce. První dodávky tímto způsobem provedly v listopadu 2019. Obě firmy loni také zahájily přepravu drony v areálu nemocnice WakeMed v americkém městě Raleigh a na kalifornské univerzitě v San Diegu.

O aktuálních trendech v oblasti doručování zásilek pomocí dronů doma i ve světě čtěte více v květnovém článku v Logistice.