Doručování zásilek drony se stává na některých místech Spojených států realitou. Například UPS Flight Forward oznámila, že v květnu začne používat drony k doručování léků na předpis. Přeprava je zatím dostupná z lékárny CVS v uzavřeném resortu pro důchodce The Villages na Floridě, kde bydlí více než 135 tisíc obyvatel.

UPS doručuje léky pomocí dronů důchodcům na Floridě

Dronová služba využívá systém M2 Drone od společnosti Matternet a nabízí možnost rychlé přepravy léků citlivých na včasné dodání. Zároveň podporuje sociální distancování a v době onemocnění covid-19 představuje pro důchodce bezpečnou alternativu osobních návštěv lékárny. Drony tak chrání starší obyvatele i zdravotníky. UPS chce také tímto způsobem přispívat k boji s koronavirovou pandemií.

UPS a CVS ohlásily společné testování dronů pro doručování léků na předpis již v loňském roce. První dodávky tímto způsobem provedly v listopadu 2019. Obě firmy loni také zahájily přepravu drony v areálu nemocnice WakeMed v americkém městě Raleigh a na kalifornské univerzitě v San Diegu.

O aktuálních trendech v oblasti doručování zásilek pomocí dronů doma i ve světě čtěte více v květnovém článku v Logistice.

Související