Současná pandemie nemoci covid-19 mění způsoby, kterým firmy komunikují se svými partnery a prezentují své výrobky či služby. Místo dosud běžných workshopů, konferencí či veletrhů nastupuje setkávání ve virtuálním prostoru. Na nový model přešla i firma Linde Material Handling ČR, která uspořádala minulý týden svou první on-line zákaznickou konferenci.

Na pořadu internetového setkání byly novinky z oboru manipulační techniky, jako třeba nejnovější generace vozíků H20–H35 s hydrostatickým pohonem. Nechyběla ani následná diskuse, ve které se účastníci u počítačů vydali do aktuálních oblastí intralogistiky. Hovořilo se o automatizaci, bezpečnosti provozu ve skladech a moderním energy managementu. Nejčastěji padaly dotazy na možné dovybavení vozíků bezpečnostními prvky třeba pro automatické snižování rychlosti v halách nebo systémy upozorňující na projíždějící vozík.

„Díky nové situaci jsme se naučili překlenovat vzdálenosti a pracovat bezpečným způsobem i v nelehké době šíření koronavirové infekce,“ uvedl jednatel firmy David Čepek.

Konference se virtuálně zúčastnilo a prezentace sledovalo více než 180 zájemců, kteří během konference pokládali otázky a diskutovali na chatu. Dalších více než 200 zákazníků zhlédlo záznam konference dodatečně.

Související