Vývoj silniční nákladní dopravy dobře odráží prodej paliva u čerpacích stanic a platby mýtného nákladních vozidel. Podle údajů nashromážděných DKV Euro Service začíná doprava pozvolna ožívat. Na tankování a mýtném od českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace v silniční dopravě vážná.

Objem tankování českých a slovenských dopravců v Evropě začal podle DKV viditelně klesat v druhé polovině března, a to až na 66 procent objemu ve srovnání se začátkem měsíce. Křivka se začala zvedat v prvním květnovém týdnu a od té doby lze sledovat pozvolný růst na současných 75 procent (20. května). Podobný trend zaznamenalo i placení mýtného.

K omezení došlo nejen u mezinárodní dopravy, méně se tankovalo také v Česku. Zde ale propady nebyly tak hluboké. V době největšího poklesu na začátku května se objemy pohybovaly kolem 73 procent, v průběhu následujících čtrnácti dnů se zvýšily na 85 procent. Mnohem horší situace je patrná na Slovensku. Objemy tankování poklesly až na 57 procent a následně křivka tankování stoupala jen velice pozvolna – na 62 procent k 20. květnu.

I když se provoz začíná postupně obnovovat, dopravci se stále potýkají s řadou omezení v celé Evropě a ztížené podmínky dopadají i na řidiče.

DKV údaje o tankování 3

DKV údaje o tankování 2

DKV údaje o tankování 1