Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.
Kromě DB Schenker se novými investory staly také společnosti Mitsui Sumitomo Insurance Group, MS&AD Ventures a Trans Link Capital (Japan Airlines a Sompo Japan Insurance). Financování série C se rovněž účastní stávající investoři – spoluzakladatel holdingu Delivery Hero Lukasz Gadowski a společnost btov. Doposud firma Volocopter získala zdroje ve výši 122 milionů eur.

Dron VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu (animace stroje nad New Yorkem)
Dron VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu (animace stroje nad New Yorkem)                                                                                                                            Foto: Volocopter

Volocopter vyvíjí autonomní elektrické letouny s možností vertikálního startu a přistání (electrical Vertical Take-Off Landing, eVTOL) jako je VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu. Na konci minulého roku společnost uskutečnila veřejný let přes Marina Bay Reservoir v Singapuru, kde demonstrovala připravenost technologie pro komerční využití. Tamtéž má vyrůst i první základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“. Loni v říjnu společnost představila prototyp VoloDrone, který naznačuje expanzi společnosti i do sektorů logistiky, zemědělství a stavebnictví.

První základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“, má vyrůst v Singapuru (animace)
První základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“, má vyrůst v Singapuru (animace)
                                                                                                                                Foto: © Brandlab / Volocopter

„Jsme přesvědčeni, že technologie Volocopter má potenciál přivést přepravu a logistiku do další dimenze. DB Schenker užtestuje autonomní a elektrická vozidla v rámci několika projektů v běžném provozu. Zapojení VoloDrone do našeho dodavatelského řetězce nám v budoucnu umožní nabídnout našim klientům rychlejší a ekologičtější doručování. Jsme nadšení, že se můžeme podílet na vývoji této technologie,“ říká Jochen Thewes, šéf společnosti DB Schenker.

 

Volocopter v loňském roce provedl několik veřejných letů: na helsinském letišti, ve Stuttgartu, a také přes záliv Marina Bay v Singapuru. Společnost získala certifikaci Design Organisation Approval od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA).