Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.
Kromě DB Schenker se novými investory staly také společnosti Mitsui Sumitomo Insurance Group, MS&AD Ventures a Trans Link Capital (Japan Airlines a Sompo Japan Insurance). Financování série C se rovněž účastní stávající investoři – spoluzakladatel holdingu Delivery Hero Lukasz Gadowski a společnost btov. Doposud firma Volocopter získala zdroje ve výši 122 milionů eur.

Dron VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu (animace stroje nad New Yorkem)
Dron VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu (animace stroje nad New Yorkem)                                                                                                                            Foto: Volocopter

Volocopter vyvíjí autonomní elektrické letouny s možností vertikálního startu a přistání (electrical Vertical Take-Off Landing, eVTOL) jako je VoloCity pro rozšíření dopravních možností v největších světových metropolích o leteckou taxislužbu. Na konci minulého roku společnost uskutečnila veřejný let přes Marina Bay Reservoir v Singapuru, kde demonstrovala připravenost technologie pro komerční využití. Tamtéž má vyrůst i první základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“. Loni v říjnu společnost představila prototyp VoloDrone, který naznačuje expanzi společnosti i do sektorů logistiky, zemědělství a stavebnictví.

První základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“, má vyrůst v Singapuru (animace)
První základna VoloPort, odkud budou pasažéři nastupovat do „létajícího taxi“, má vyrůst v Singapuru (animace)
                                                                                                                                Foto: © Brandlab / Volocopter

„Jsme přesvědčeni, že technologie Volocopter má potenciál přivést přepravu a logistiku do další dimenze. DB Schenker užtestuje autonomní a elektrická vozidla v rámci několika projektů v běžném provozu. Zapojení VoloDrone do našeho dodavatelského řetězce nám v budoucnu umožní nabídnout našim klientům rychlejší a ekologičtější doručování. Jsme nadšení, že se můžeme podílet na vývoji této technologie,“ říká Jochen Thewes, šéf společnosti DB Schenker.

DB Schenker plánuje zařazení bezpilotního stroje VoloDrone do svého dodavatelského řetězce

 

Volocopter v loňském roce provedl několik veřejných letů: na helsinském letišti, ve Stuttgartu, a také přes záliv Marina Bay v Singapuru. Společnost získala certifikaci Design Organisation Approval od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA).

Související