Internetový obchod Alza.cz pokračuje v rozvoji vlastní dopravy AlzaExpres, nově k ní nabízí i pokročilejší instalační služby, jako jsou montáže vestavných spotřebičů nebo upevnění televize na zeď. Kromě toho se rozšiřuje i oblast závozů o další města – flotila nově zajíždí například do Plzně, Pardubic, Litoměřic, Liberce, Havířova nebo Teplic. Na Slovensku začal AlzaExpres zavážet XL zboží do celého Bratislavského a Trnavského kraje.

Rozšířením instalačních služeb vychází Alza vstříc všem zákazníkům, kteří spolu s nákupem zboží řeší i jeho zapojení, sestavení nebo odbornou montáž. „AlzaExpres již v rámci komfortního doručení nabízí služby jako vybalení zboží, základní instalaci a odvoz obalů, případně i starého spotřebiče. V poslední době jsme však zaznamenali velkou poptávku i po nadstandardních úkonech, jako je třeba právě montáž televizního držáku na zeď. Proto jsme se rozhodli rozšířit stávající portfolio i o tyto specifické práce a nabídnout v rámci naší dopravy ještě vyšší nákupní komfort,“ vysvětluje provozní ředitel Alza.cz Tomáš Andě.

Na výběr je aktuálně z několika typů nadstandardních služeb. Odbornou montáž lze nově objednat k nákupu vestavných kuchyňských spotřebičů, jako jsou lednice, myčky, trouby, varné desky nebo vinotéky. V případě zakoupení spotřebiče a instalace zároveň zákazník navíc i ušetří, a to díky snížené 15procentní sazbě DPH, která se vztahuje na produkt s montáží. Další novinkou je možnost upevnění nové televize na zeď a její kompletní zprovoznění (v ceně je i zapojení antény a naladění programů). Instalace certifikovanými techniky proběhne v obou případech zpravidla jeden až dva dny po doručení zboží; termín vždy se zákazníkem předem dojedná call centrum e-shopu. Ceny služeb začínají na 1400 korunách.

V nabídce už brzy přibude také možnost sestavení složitějších přístrojů. Proškolená obsluha AlzaExpresu pak přímo u zákazníka vybalí a na počkání zprovozní například posilovací stroje, běžecké pásy, zahradní techniku, profesionální kávovary a pododně. Všechny tyto nadstandardní práce bude možné objednat přímo v detailu produktu nebo v košíku.

S rozšiřováním doplňkových služeb AlzaExpresu posiluje firma také obsluhu jednotlivých regionů, zejména pro zavážení nadrozměrného zboží. Aktuálně již doručuje do Prahy a středních Čech, do Ostravy a části Moravskoslezského kraje (například do Frýdku-Místku, Karviné) a nově zaváží i velká města jako Ústí nad Labem, Liberec, Jablonec, Plzeň, Teplice, Pardubice a Hradec Králové. V plánu je i další rozvoj služby v zahraničí.

Na Slovensku již v červnu Alza spustila pilotní dopravu XL produktů do celého Bratislavského a Trnavského kraje včetně doručení v den objednání (tzv. same-day delivery). Brzy by měly zelenobílé vozy začít ve větší míře operovat také v Budapešti.

Související