DB Schenker otevřel v Hradci Králové svůj první speciální sklad určený primárně pro nadrozměrné zásilky. Sklad slouží zejména pro export výrobků strojírenských firem do celého světa.

Skladová plocha o velikosti pět tisíc čtverečních metrů je součástí staršího průmyslového areálu na okraji Hradce Králové s dobrým napojením na dálniční a silniční síť. Polovinu současné kapacity již DB Schenker využívá pro jednoho výrobce automobilů, který zde skladuje obří raznice pro karosérie. Druhou polovinu nabízí k pronájmu.

Kromě skladování firma nabízí doplňkové služby jako konzervaci a pravidelnou údržbu strojů, nebo přípravu speciálních námořních balení. Využívá k tomu zkušenosti svého oddělení nadrozměrných přeprav.

„Hala je ideální pro skladování nadrozměrných a těžkých strojů a investičních celků. Díky čtyřem jeřábům o nosnostech 63 a 32 tun, podlaze se speciálními rošty s nosností až 13 t/m2 a velkým vratům umožňuje vjezd kamionů dovnitř na plochu skladu, což se velmi hodí při vykládce a nakládce těchto těžkých břemen,“ říká Pavel Trnka, manažer nadrozměrných přeprav DB Schenker.

Související