V době očekávané druhé vlně pandemie covid-19 nabývají na důležitosti opatření, která mohou snížit riziko, že se nákaza rozšíří mezi pracovníky skladu a jejich povinná karanténa zastaví pohyb zboží. Vedle roušek a pravidelné dezinfekce rukou patří mezi základní pravidla dodržování bezpečných odstupů mezi osobami. Ale během pracovní činnosti mohou snadno nastat situace, kdy se lidé dostanou k sobě příliš blízko a uvědomí si to až pozdě.

Pomocí mohou být různé elektronické prostředky, které hlídají vzdálenost mezi pracovníky. Dva takové prostředky představila Linde Material Handling – vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.

Vesta Linde Secure Distance představuje inteligentní část oděvu. Jedná se o bezpečnostní zařízení, které je certifikováno podle bezpečnostní normy EN ISO 20471 a nepřetržitě sleduje dodržování individuálně nastavitelné minimální vzdálenosti mezi zaměstnanci. Pokud se k sobě zaměstnanci příliš přiblíží, vesty vydávají varování záblesky, varovnými tóny a vibracemi.

Bezpečnostní vesta využívá ultra-širokopásmovou technologii, která funguje i přes stěny, regály a brány a nepotřebuje další technickou infrastrukturu. Pokud se ve skladu vyskytne případ infekce, lze s využitím volitelné funkce Tracking & Tracing zjistit, kdo byl v blízkosti později pozitivně testované osoby. Tímto způsobem se mohou firmy vyhnout celopodnikové karanténě.

Druhé řešení – Linde Distance Beeper – představuje malé přenosné jednotky, které jsou připojeny například k oděvům, opaskům nebo pomocí náramků a nabízejí stejný rozsah funkcí jako vesta Secure Distance.

Zařízení naleznou využití i do budoucna po skončení pandemie. Vesty a detektory lze snadno využívat s klasickými funkcemi asistenčního systému Linde Safety Guard, které varují před kolizí mezi průmyslovými vozíky a chodci v intralogistických provozech.

Související