Doručovací služby ve městech hledají nové možnosti. Rozvážková společnost Dáme jídlo začala spolupracovat s Tesco Expres a do svých služeb přibrala vedle jídla z restaurací rovněž možnost nákupu v tomto řetězci. Výhodou má být rychlost – jídlo se doručuje obvykle do půl hodiny od objednání a nákup z Tesco Expres by měl být u objednavatele také velmi rychle.

Služba zatím funguje v rámci Prahy, měla by se však postupně dál rozvíjet a rozšiřovat. Zpočátku bude možné objednávat nákup z deseti vybraných prodejen Tesco Expres. Logistická síť Dáme jídlo zajistí doručení nákupů téměř po celém území hlavního města.

Oproti běžné nabídce supermarketů bude v první fázi možné vybírat z přibližně šesti stovek položek. V další fázi se počítá nejen s postupným navyšováním množství dostupného zboží a počtu prodejen Tesco Expres, ale i s rozšiřováním okruhu partnerů. Časem se služba rozšíří třeba i o květiny či další zboží.

„Pro rychlé doručení zboží objednaného on-line se ve světě vžil název quick commerce. Spoluprací s Tesco Expres nyní do tohoto rychle se rozvíjejícího segmentu vstupujeme,“ říká výkonný ředitel Dáme jídlo Filip Fingl. Podle jeho slov by firma měla brzy doručovat vedle potravin i další zboží.

Podle údajů mateřské společnosti Dáme jídlo firmy Delivery Hero vzrostly objednávky quick commerce ve druhém čtvrtletí letošního roku téměř dvojnásobně, přičemž počet partnerů celosvětově přesáhl 20 tisíc. Kromě potravin dnes dodává také elektroniku, květiny nebo volně prodejné léky. Klíčovým parametrem quick commerce je především rychlost dodání. Proto by také nákupy z Tesco Expres měly za zákazníkem vyrazit do 15 minut od objednání.

Související