Česká pošta má nového šéfa logistiky. Generální ředitel státního podniku Roman Knap jmenoval na pozici ředitele divize logistických služeb s účinností od 1. října Martina Kmenta, který v této funkci nahradil Emílii Bobkovou.

Generální ředitel uvedl, že Česká pošta prochází transformací a logistika je jedním ze stěžejních pilířů, kterých se změny dotýkají. Podnik má za sebou přípravu dvourychlostního doručování a stojí před další výzvou, kterou představuje obrovský potenciál balíkového trhu. Tento potenciál chce pošta využít, a proto postavila do vedení logistiky Martina Kmenta. „Očekávám od něho řešení problémů a výrazné zvýšení kvality doručování,“  říká Roman Knap.

Třiačtyřicetiletý Martin Kment vystudoval na ČVUT, Fakultě dopravní obor Logistické a dopravní systémy a na Mannheim University obor Management a ekonomika v logistice. Na trhu logistiky se pohybuje 15 let. Spoluvytvářel například strategii logistiky Škoda Auto či transformoval supply chain největšího výrobce osobních automobilů v Rusku Avtovaz. Spolupracoval na projektech společností BMW, Pilsner Urquell, DHL a Českých drah. Další pracovní zkušenosti získával v Německu, Indii, Africe nebo v Mexiku. Dosud byl partnerem ve společnosti Logio a generálním ředitelem její ruské pobočky.

Za svůj cíl Martin Kment označil menší, ale o to efektivnější a ziskovější logistiku České pošty.

Související