Výrobce intralogistických řešení pro dodavatelské řetězce Kion Group rozšiřuje v České republice výrobu a ve svém závodě v Panattoni Parku Stříbro nedaleko od Plzně otevřel třetí výrobní halu. Budova o rozloze 25 550 čtverečních metrů bude sloužit pro jeho dceřinou firmu Dematic. Kion investoval do projektu přes 50 milionů korun.

Rozvojem výroby ve stříbrském závodě reaguje skupina na posilující trend vícekanálových řešení i na trvající boom e-commerce. Nová továrna bude vyrábět skladové a třídicí systémy multishuttle pro manipulaci se zbožím ve skladech a distribučních centrech i pásové a modulární kapsové dopravníky.

Dceřiná firma skupiny Kion – Dematic – se specializuje na materiálové toky a opírá se o inteligentní softwarová a automatizační řešení pro optimalizaci dodavatelského řetězce. V první polovině letošního roku segment řešení pro dodavatelské řetězce společnosti Kion zvýšil příjem zakázek o 57,3 procenta na 46,6 miliard korun, v předcházejícím roce to bylo 29,6 miliard korun. Na celém světě využívá systémy Kion přes šest tisíc uživatelů různé velikosti z různých odvětví.

Ve Stříbře Dematic aktuálně zaměstnává zhruba 150 zaměstnanců na plný úvazek a jejich počet postupně zvyšuje. Novou budovu postavil developer Panattoni během jednoho roku.

Související