Z letiště Leoše Janáčka Ostrava začala létat pravidelná nákladní linka UPS. Americký expresní dopravce z Ostravy zajišťuje pětkrát týdně nákladní letecké spojení mezi Ostravou a Kolínem nad Rýnem v Německu. Pro ostravské letiště nová cargo linka představuje významný krok v rozvoji nákladní letecké dopravy.

Podle obchodního ředitele letiště Stanislava Bujnovského je pro ostravský vzdušný přístav nákladní doprava nesmírně důležitá vzhledem k současné situaci v letecké přepravě cestujících, která byla výrazně postižena dopady koronavirové epidemie. „Získali jsme jednu z největších logistických společností na světě, a tímto výrazně navýšíme počet přepraveného leteckého carga z letiště Ostrava, uvedl Stanislav Bujnovský.

Linka bude v provozu od pondělí do pátku. Po příletu do Ostravy v ranních hodinách se zásilky z letadla rozvezou příjemcům v Moravskoslezském kraji. V odpoledních hodinách proběhne konsolidace přijatých zásilek a jejich nakládka. Letadlo pozdě večer odletí do Kolína nad Rýnem, kde bude zboží distribuováno dále do celého světa. Linku bude obsluhovat turbovrtulový letoun ATR 42.

Zavedení nové letecké linky je součástí projektu stálých investic UPS do chytré globální logistické sítě. „Nové spojení Ostravy s evropským hubem UPS v Kolíně nad Rýnem umožní pozdější vyzvednutí zásilky u zákazníka, což představuje významné zlepšení pro podniky na přibližně 4700 poštovních směrovacích číslech,“ uvedl Ufku Akaltan, ředitel UPS pro východní Evropu.

Související