Třináctý ročník tradičního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup se letos vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením způsobeným nemocí covid-19 uskutečnil ve dvou fázích. První část proběhla v bezpečné podobě on-line kvízu, odkud nejlepší závodníci postoupili do praktické části závodu Linde Ještěrka Cup. Zde již soutěžili v tradičních praktických disciplínách tak, jak je všichni znají z dřívějších dvanácti ročníků. Soutěž každoročně pořádá Linde Material Handling Česká republika.

Do první on-line části soutěže se přihlásilo 110 soutěžících, z nichž pouhých devět finalistů postoupilo do praktické části, ve které se závodilo v tradičních „ještěrkářských“ disciplínách. Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Radek Fiala z firmy Schott Flat Glass CR z Valašského Meziříčí, který získal titul mistra pro rok 2020. Druhé místo obsadil Martin Böhm z firmy Cheport z Vizovic a na třetí příčce se umístil Milan Draxler z Urban Transporte.

Během celého závodu byla striktně dodržována opatření proti šíření covid-19, závodníci i účastníci nosili roušky, řidiči vozíků používali při řízení rukavice a vozíky byly po každé jízdě dezinfikovány.

„Nechtěli jsme naše příznivce ohrozit šířením nemoci covid-19 a současně je ani zklamat rušením oblíbené akce,“ vysvětloval Martin Petřík vedoucí marketingu Linde Material Handling ČR. „Proto jsme letošní třináctý ročník Linde Ještěrka Cup pojali netradičně – na dvě kola, což se ukázalo jako dobré a bezpečné řešení, které přilákalo mnoho řidičů. Druhé kolo se jelo opět s retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky.“

I když jsou dnešní nejmodernější vozíky již vybaveny asistenčními systémy, které napomáhají zvýšení bezpečnosti provozu a dodržování bezpečných vzdáleností mezi stroji, na znalostech a dovednostech řidičů vozíků stále záleží a řidiči se ani dnes neobejdou bez praktických i odborných znalostí a dovedností, které se týkají provozu manipulační techniky.

Související