DKV Euro Service se v České republice dosud soustředila především na tankovací karty a další služby pro nákladní dopravu. Nyní rozšiřuje svůj záběr také na řidiče lehkých užitkových vozů a firemních osobních vozidel. Držitel karty DKV bude moci tankovat benzin nebo naftu za výhodnější tzv. týdenní ceny, které se přímo odvíjejí od ceny na palivové burze v Rotterdamu a platí v celé síti partnera

V současné době fleetovou kartu DKV akceptuje 1150 čerpacích stanic, mezi kterými jsou všechny hlavní řetězce čerpacích stanic stejně jako velké množství regionálních sítí. Pevné týdenní ceny pak mají držitelé karet k dispozici u více než 800 čerpacích stanic.

Držitelé fleetové karty DKV budou moci využívat také služby, které DKV až dosud nabízela především pro řidiče nákladních vozidel a autobusů – síť 55 500 čerpacích stanic na všech hlavních dopravních trasách v Evropě, akceptaci karty u více než 140 tisíc obchodníků, online nástroje pro správu karet, plánování a vyhodnocování a profesionální poradenství. V současné době více než 4,2 milionu tankovacích karet DKV a palubních jednotek používá přibližně 230 000 zákazníků v celé Evropě.

„Zatímco v Česku s kartou pro fleety začínáme, v západní Evropě je to dnes už nejrozšířenější tankovací karta pro firemní osobní a lehká užitková vozidla,“ říká Lukáš Ondráček, výkonný ředitel DKV Euro Service ČR a SR. „V České republice jezdí 2,5 milionu firemních osobních a lehkých užitkových vozidel a v oběhu je kolem 400 tisíc tankovacích karet.“ Lukáš Ondráček odhaduje, že tankovací karta DKV by mohl být zajímavá nejméně 1,2 milionu řidičů.

Související