U logistické firmy Hopi jezdí už tisícovka vozidel značky Scania. Symbolický klíč od vozu převzal zakladatel Hopi Holding František Piškanin a řidiči ve firmě soutěžili, kdo z nich za volant tisící Scanie usedne.

První vozidlo Scania si Hopi pořídila už v roce 1999. „V podnikání je důležité partnerství a já mám velkou radost, že naše spolupráce měla a má stále smysl. Výsledkem je pak toto jubilejní tisící vozidlo,“ uvedl František Piškanin.

V souvislosti s převzetím vozu uspořádala firma soutěž o místo za volantem této Scanie. Rozhodovalo se mezi desítkou současných řidičů Hopi, kteří se o svěřené vozy doposud nejlépe starali. Předvýběr určovala kritéria spojená například s dosavadní spotřebou paliva či bezpečností při řízení.

Vybraná desítka se pak utkala v ryze praktické disciplíně, která se skládala z pěti částí: couvání na rampu, nakládky palet, odjezdu, následně opět příjezdu k rampě a závěrečného vyložení celého nákladu palet. Důležitý byl přitom nejen výsledný čas a rychlost, ale dbalo se také na bezpečnost, takže řidiči mohli dostat trestné body například za nepoužití klínu, reflexní vesty, bezpečnostní obuvi nebo nezajištění palet při odjezdu z rampy.

Absolutním vítězem se nakonec stal Olexandr Stahkov, který u Hopi pracuje již pět let. Nyní usedne za volant vozu se speciálním zeleným lakem a grafikou, připomínající tuto významnou metu. Na silnici tak je tisící Scania od ostatních vozidel Hopi snadno rozeznatelná.

Hopi patří mezi nejvýznamnější logistické společnosti v regionu střední a východní Evropy. Největší podíl ve stávající flotile vozidel má právě značka Scania. „Se Scanií to bylo pro Hopi velký krok kupředu,“ dodal František Piškanin.

Související