Poskytovatel integrovaných řešení pro silniční dopravu Eurowag představil asistenční systém EVA. V kombinaci s palubní jednotkou EETS od Eurowagu s ním lze snadno platit mýtné v osmi zemích a třech nejfrekventovanějších evropských tunelech.

EVA – Enhanced Vehicle Assistant – využívá pokročilé integrace telematiky, která umožňuje dopravcům dosahovat výrazné úspory nákladů u paliva a údržby. Geolokační technologie Fuel Guard zase chrání před většinou podvodů s pohonnými hmotami a jejich krádežemi.

Provozovatelé kamionů v reálném čase zjistí, kde se jejich vozy nacházejí. Nová inovace vypočítá náklady na trasu, zkontroluje ceny na čerpacích stanicích a pošle řidiče na nejvhodnější místa. Dispečeři mohou vyhodnocovat přesná CAN Bus data, vzdáleně stahovat data z tachografů nebo kontrolovat dodržování předepsaných časů řízení a posílat řidiče na bezpečná místa odpočinku.

„EVA byla navržena speciálně pro majitele, dispečery a řidiče s cílem maximální jednoduchosti,“ říká Marc Trollet, výkonný ředitel telematiky v Eurowagu . Podle jeho slov systém EVA představuje špičku evropské technologie a plnohodnotný obrázek budoucnosti.

EVA je dopravcům k dispozici od 1. října ve třech různých balíčcích – Start, Plus, Ultra.

Související