Logistika vyrobených automobilů zaznamenala signály oživení trhu. Po dramatických měsících způsobených koronavirovou pandemií se automobilový průmysl začíná postupně zotavovat, uvádí s opatrným optimismem Hödlmayr Logistics Czech Republic.

Odborníci předpokládají, že se trh ustálí do konce roku na zhruba 70 až 75 procentech objemu roku loňského. Pro Hödlmayr tak zůstává na pořadu dne i rozšíření areálu firmy. Plánované zvyšování skladovacích kapacit stále probíhá a mělo by být hotovo do konce letošního roku. Tím se areál společnosti v Jenči rozšíří o plochu 12 tisíc čtverečních metrů, na nichž vznikne 670 nových parkovacích míst.

„První polovinu roku značně poznamenal vliv epidemie covid-19, ale už během letních prázdnin, což v jiných letech bývá období poklesu objemů zakázek, se situace začala obracet k lepšímu,“ uvádí Eva Kaňovská, výkonná ředitelka Hödlmayr Logistics Czech Republic.

Česká pobočka rakouské firmy Hödlmayr má na místním trhu zhruba 30procentní podíl. V současné době zaměstnává 285 lidí a disponuje flotilou 166 přepravníků automobilů. V hlavním sídle v Jenči u Prahy provozuje skladové plochy s kapacitou 3610 vozidel.

Související