Na český trh vstoupil v letošním roce nový developer. Společnost Garbe Industrial Real Estate se dosud specializovala na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, v rámci expanze do střední a východní Evropy nyní zakoupila v Chomutově pozemek o rozloze 65 tisíc metrů čtverečních. Do konce roku plánuje firma zahájit demolici stávajících částí původního areálu a v létě příštího roku by měla začít výstavba průmyslové a logistické haly o rozloze 32 tisíc metrů čtverečních je plánován na léto 2021.

Průmyslová hala v Chomutově nezabere žádnou hospodářskou půdu, Garbe investuje do revitalizace areálu včetně recyklace původních zpevněných ploch, které budou využity pro nové cesty, chodníky a parkoviště. Areál, dříve sloužící jako stavební dvůr, nezůstane nevyužitý a v místě s vysokou mírou nezaměstnanosti nabídne nová pracovní místa a důstojné pracovní prostředí. Nájemcům bude nabízet udržitelná řešení, jako jsou fotovoltaické panely či zeleň v okolí. Na místě je rovněž k dispozici nadstandardní kapacita sítí plynu a elektřiny.

Garbe vstoupilo na český trh v letošním roce s cílem poskytovat prostory především výrobním, logistickým a e-commerce firmám. Ústecký kraj je navíc atraktivní pro firmy orientované na německý trh. Při výstavbě plánuje společnost ve svých projektech přihlížet k okolní krajině a životnímu prostředí.

Akvizici pozemku pomohla zprostředkovat realitně-poradenská společnost 108 Agency. „V oblasti severních a severozápadních Čech vidíme stále velký potenciál pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě a ceníme si toho, že s námi Garbe náš pohled sdílí. Již nyní probíhají jednání s prvními potenciálními nájemci,“ uvedl šéf 108 Agency Jakub Holec.

Související