Průmyslový developer P3 podepsal smlouvu se strojírenským podnikem Vítkovice a realitní formou VTK NCA na nákup 44 hektarů pozemku v ostravských Vítkovicích. V prostoru bývalé Aglomerace vystaví průmyslově-obchodní čtvrť, kterou budou tvořit výrobní a skladové haly, obchody, showroomy, kanceláře a další zázemí. Na podobě celého areálu se podílí ostravský architekt David Kotek z Projektstudia.

„Máme jedinečnou možnost vdechnout zpátky život místu, jež bylo součástí slavné historie Ostravy jakožto průmyslového srdce naší země. Bude to mimořádná investice a na poměry průmyslového developmentu vznikne něco výjimečného. Pevně věřím, že se nám podaří udržitelně oživit průmyslovou zónu, a přitom vizuálně přirozeně navázat na blízké centrum města,“ řekl slezský rodák ze Slezska a ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.

Lokalita se nachází v širším centru Ostravy. Pozemek z jihu a západu ohraničují příjezdové komunikace v ulici Místecká a Rudná, východní okraj je určen řekou Ostravicí, severně se nachází známá Dolní oblast Vítkovice, v blízkém dosahu je nákupní centrum Karolína a na dohled je i Slezskoostravský hrad. „Naším cílem bylo najít investora s kvalitním záměrem. To se podařilo a nás to samozřejmě těší,“ dodal předseda představenstva strojírenského podniku Vítkovice Rodan Broskevič.

Průmyslový developer P3 se rozhodl k novátorskému kroku a přizval již k prvním návrhům městského architekta. Za návrhem zamýšlené podoby ostravského P3 parku stojí David Kotek z Projektstudia, který navrhoval například druhou fázi Nové Karoliny, sportovní halu Krystal, firemní sídlo Grande Furioso nebo zábavní park Fun Kids. „V návrhu byznys parku respektujeme ortogonální vazby, které pro oblast Dolních Vítkovic vytvořil architekt Josef Pleskot, a doplňujeme chybějící urbanistickou strukturu. Snažíme se zachovat co nejvíce industriálních stop, a zároveň chceme pracovat se zelenými fasádami a udržitelnými materiály,“ říká architekt David Kotek.

Průmyslově-obchodní čtvrť budou tvořit výrobní a skladové haly, obchody, showroomy, kanceláře a další zázemí (vizualizace).
Průmyslově-obchodní čtvrť budou tvořit výrobní a skladové haly, obchody, showroomy, kanceláře a další zázemí (vizualizace). Foto: P3

Zamýšlené průmyslově-obchodní centrum P3 v Ostravě nabídne zázemí pro skladování, zejména s ohledem na rozvíjející se oblasti city logistiky a e-commerce, vzniknou v něm prodejní showroomy, stejně tak park nabídne prostory pro lehkou výrobu, ale také kanceláře. Na 44hektarovém pozemku bude zastavěná plocha tvořit 160 tisíc metrů čtverečních, čímž se park zařadí mezi největší průmyslově-logistické parky v regionu. K pronájmu zde budou jednotky od 1500 metrů čtverečních až do 35 tisíc metrů čtvrerečních a bude možné flexibilně ovlivnit jejich tvar. Bonusem je nadstandardní počet parkovacích míst. V parku se rovněž počítá s využitím technologické vody. S ohledem na předchozí využití vedou na pozemku železniční koleje, park je tedy připraven i na kombinovanou logistiku.

Pozemek z jihu a západu ohraničují příjezdové komunikace v ulici Místecká a Rudná, východní okraj je určen řekou Ostravicí (stávající stav).
Pozemek z jihu a západu ohraničují příjezdové komunikace v ulici Místecká a Rudná, východní okraj je určen řekou Ostravicí (stávající stav). Foto: P3

Zahájení výstavby začne koncem příštího roku a celkové dokončení parku lze očekávat v polovině dekády.

Související