Balíkový přepravce GLS v přípravě na hlavní sezónu přestěhoval provoz svého regionálního depa v Plzni do modernějších a větších prostor. Nové depo zvládne odbavit dvakrát více balíků než doposud a nabídne až 20 nových pracovních míst.

Během září se přestěhovalo depo GLS v Plzni do modernější a prostornější budovy. Původní budova sloužila jako depo dlouhých 13 let a kapacitně již nestačila. Proto se firma rozhodla nejen přestěhovat své depo do jiných prostor, ale investovala také do nové dopravníkové technologie, která snížila pracnost a zkrátila čas potřebný ke zpracování zásilek. Depo nyní zvládne odbavit minimálně dvojnásobné množství balíků.

„Společnost GLS v České republice reaguje na neustále rostoucí poptávku po spolehlivé balíkové přepravě. Plzeň je jednou z lokalit, kde GLS letos do posílení kapacity a modernizace provozu investovala. V nastávající vánoční sezóně, která je letos silně ovlivněna pandemií covid, očekáváme až dvojnásobek přepravovaných zásilek ve srovnání s rokem 2019,“ uvedl k přestěhování depa Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Nové depo v Plzni nabídne nová pracovní místa v regionu také pro kurýry. Balíkový přepravce v Česku provozuje již 24 dep a připravuje otevření dalších.

Související