Česká pošta navázala přímou spolupráci s internetovou obchodní platformou AliExpress. Během slevové akce 11. listopadu doručí desítky tisíc zásilek e-shopu pro české nakupující. Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak k adresátům rychleji, zhruba do dvou týdnů od objednání.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

Na základě dohody uzavřené mezi oběma firmami se bude spolupráce postupně rozšiřovat a jejím cílem je, aby se Česká republika v roce 2021 zařadila do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na Aliexpressu.

Při doručení prostřednictvím České pošty také budou mít nakupující jistotu, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci Evropské unie v Belgii. Pro zákazníky e-shopu se při nákupech nic nemění, postup zadávání objednávek přes AliExpress zůstává stejný.

Související