Nový internetový obchod s potravinami E-COOP rozšiřuje pilotní projekt automatických boxů do regionů, kam přinesou vyšší komfort a bezpečí zákazníkům. Pro velký ohlas na straně zákazníků tak budou boxy instalované i ve městech v západních a východních Čechách, Vysočině a jižní Moravě. Ty pak doplní již fungující boxy například v Sezimově Ústí, nebo Uherském Ostrohu. „Podobná zařízení se již delší čas používají pro nepotravinové zásilky, novinkou je ovšem využití pro potraviny a doplnění chlazení,“ říká Lukáš Němčík za Skupinu COOP.

Zboží v boxech je možné vyzvednout po načtení kódu z objednávky a otevření příslušných dvířek. Jednotlivé přihrádky jsou dostatečně velké i na větší nákupy a do budoucna se plánuje i možnost vyzvedávání nepotravinového zboží. Podle Lukáše Němčíka COOP na konci léta spustil zcela první takový box v Česku v Sezimově Ústí. Tento týden oznámil také on-line supermarket Rohlík.cz, že otevírá venkovní boxy na výdej potravin. Ty fungují ve dvou teplotních režimech.

Unikátní výrobek se podařilo Svazu českých a moravských spotřebních družstev (COOP) vytvořit v partnerství s českou firmou 3iD z Vyškova, coby podpora tuzemských producentů. Na marketingové podpoře se pak podílí společnost Mastercard.

On-line prodej E-COOP umožňuje nakoupit široký sortiment potravin a vyzvednout si je v jejich nejbližší prodejně. Na začátku provozu je služba k dispozici na zhruba 500 tuzemských prodejnách ze sítě COOP zejména z jižní a východní Moravy, Vysočiny, středních, jižních, východních a západních Čech. Cílem je podpořit prodejny v regionech pomocí rozšíření sortimentu a tím nabídnout vyšší komfort místním zákazníkům, kteří tak najdou své oblíbené zboží na blízké prodejně a nemusí za nákupy cestovat.

Související