Vlak mezinárodního železničního dopravce PKP Cargo International převezl minulý týden náklad koksu přes šest evropských států s jednou lokomotivou. Náklad ve vagonech putoval z České republiky do Itálie.

Vícesystémová lokomotiva Vectron převezla táhla vlak naložený 1220 tun koksu z Ostravy do slovinsko-italské pohraniční přechodové stanice Villa Opicina. Jednalo se o první jízdu lokomotivy PKP Cargo International na italském území s využitím zvláštního povolení a zároveň první dodávku koksu pro italského zákazníka. Skupina tak nadále zvyšuje počty mezinárodních přeprav a pokračuje v posilování své pozice na evropském železničním trhu, zejména v koridoru sever-jih.

Firma provedla přepravu z Česka do Itálie přes šest států na vlastní licenci a s jednou, na slovinském území vzhledem k obtížnosti terénu se dvěma novými multisystémovými lokomotivami Vectron. Celkem tři tyto stroje si společnost pořídila v minulém roce především pro dlouhé mezinárodní přepravy. Dopravce uskutečnil přepravu vlaku i s vykládkou tam a zpět za pouhých deset dní oproti plánovaným 12 dnům.

„Společnosti skupiny nadále naplňují slovo international ve svém názvu, kdy se nám daří splňovat naše ambiciózní cíle, získávat nové mezinárodní přepravy a posilovat postavení skupiny PKP Cargo International na vysoce konkurenčním evropském železničním trhu,“ uvedl Maciej Walczyk, předseda představenstva společnosti.

Související