Gefco již po čtvrté v řadě zajistilo v rámci postprodukčních operací úpravu flotily vozů pro českého poskytovatele listovních a balíkových služeb, informovala společnost v tiskové zprávě. Celkem 1089 vozů typu Peugeot Boxer, Peugeot Partner a Peugeot Rifter bylo přepraveno do kolínské pobočky Gefco přímo z výrobních závodů producenta v několika zemích, upraveno a následně běhečm tří měsíců dodáno do 12 dep České pošty po celé republice.

„Opakované zakázky tak velkého rozměru potvrzují nejen kvalitu naší práce, ale i schopnost jít až na hranice možností a i v dnešní době zajistit velmi rychle úpravu i distribuci aut do cílových destinací přesně dle požadavků klienta,“ komentuje zakázku Miloš Mrázek, ředitel logistiky hotových vozů pro Českou republiku a Slovensko, a dodává, že šlo o největší fleetovou zakázku v historii společnosti Gefco v České republice.

Pro zajištění logistiky z výrobních podniků i následně do dep České pošty Gefco využilo ekologickou železniční přepravu vozidel v kombinaci se silniční dopravou.

Zakázku realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti. Postprodukční úpravy na míru mechanici a technici provedli v interiéru, i na exteriéru vozidel. Konkrétně šlo o:

- instalaci 12V zásuvky pod trvalým napětím v dosahu řidiče
- montáž přídavného osvětlení nákladového prostoru umožňujícího čtení textů na zásilkách uvnitř nákladového prostoru
- montáž zadní parkovací kamery
- přezutí sezonních pneu
- montáž protiskluzové podlahy v nákladovém prostoru
- zabezpečení ochrany nákladového prostoru pomocí kompletního vnitřního obložení
- montáž vnitřního obložení stěn v nákladovém prostoru
- polepení vozů brandem poštovního distributora
- doplnění povinné výbavy vozů včetně reflexních vest
- natankování 10 litrů pohonných hmot do každého z vozů

U vozů typu Rifter mechanici instalovali též posuvnou přepážku v nákladovém prostoru, proběhla též montáž zadních parkovacích kamer a displeje v zorném poli řidiče. Provedli také přípravu před doručením, tzv. PDI (Pre-delivery Inspection) a doplnili kompletní sady návodů k použití.


Prodloužení užitné doby

Postprodukční operace dělá společnost Gefco v České republice již více než 12 let. „Prvními našimi klienty byli přímo producenti automobilů, pro které jsme dělali úpravy menších sérií nových aut, které se nevyplatí realizovat přímo na výrobní lince,“ popisuje fenomén postprodukčních úprav u nových vozů Miloš Mrázek a dodává, že množina klientů se stále rozrůstá a dnes již společnost upravuje nejen speciální série pro výrobce vozů, ale také firemní flotily.

Zatímco úpravy exteriéru jsou často designového charakteru, instalace v interiéru mají hlavně zvýšit komfort užívání vozu a prodloužit jeho užitnou dobu. „Na všechny úpravy, které u nás realizujeme, jsou pracovníci vyškoleni a kvalita instalací je tedy stejná, jako v případě realizace přímo na výrobní lince,“ vysvětluje Miloš Mrázek. Klient pak profituje z faktu, že vozidlo je mu již doručeno plně obrandované, upravené na míru a vybavené k okamžitému uvedení do silničního provozu.

O novinkách v provozu společnosti Gefco píšeme v aktuálním, jedenáctém čísle měsíčníku Logistika.

Související