Ve výrobním závodě Jungheinrichu sjel z pásu již tisící vysokozdvižný vozík ETV 216i. Stroj se zcela novým konceptem lithium-iontových baterií představil výrobce manipulační techniky před dvěma lety. Vozík s kulatým výrobním číslem zamíří do logistiky potravinového řetězce Penny Market.

V Itálii se Penny Market spoléhá na lithium-iontovou technologii a vybudoval se celou flotilu retraků ETV 216i. Poslední dodávka do Itálie zahrnovala sedm retraků Jungheinrich ETV 216i. Mezi nimi je i jubilejní vozík s číslem 1000. O retrak s integrovanou lithium-iontovou baterií je od uvedení na trh velký zájem.

„ETV 216i je vůbec prvním vozíkem, který konzistentně využívá výhod lithium-iontové technologie. Díky tomu je tím nejkompaktnějším a nejvýkonnějším retrakem ve své třídě,“ vysvětluje Fabien Tozzi, vedoucí produktového managementu pro retraky ve společnosti Jungheinrich. „Vyplatilo se nám, že jsme do konstrukce tohoto vozíku přímo začlenili nápady a přání našich zákazníků.“

Vozík ETV 216i má revoluční konstrukci – s integrovanou, prostorově úspornou a výkonnou lithium-iontové baterií se výrazně zlepšila ergonomie a stroj je výrazně kompaktnější než ostatní retraky. Má vysokou manévrovatelnost a řidiči poskytuje ve skladu výrazně větší volnost pohybu i výhled do všech stran.

Plně integrovaná lithium-iontová baterie navíc nabízí další výhody, jako je delší životnost, nulovou údržbu a lepší výkon ve srovnání s běžnou olověnou baterií. Mimořádně krátké intervaly nabíjení umožňují nepřetržitý provoz, ve kterém může ETV 216i ukládat břemena s hmotností až 1600 kilogramů do výšky 10,7 metru.

Penny Market je řetězec supermarketů vlastněný německou skupinou Rewe Group. Značka je v Evropě zastoupena více než 3000 prodejnami, přičemž přibližně 390 z nich, včetně sedmi distribučních center, se nachází v Itálii.

Související