DKV Mobility, poskytovatel služeb pro mobilitu, umožňuje s okamžitou platností hradit marocké mýtné bezhotovostně v režimu PrePay prostřednictvím palubní jednotky Tag Jawaz. Příslušnou smlouvu podepsaly nedávno společnosti DKV Mobility a Afriquia SMDC, distributor mýtných boxů. Síť zpoplatněných silnic a dálnic v Maroku má délku 1 750 kilometrů. Palubní jednotku lze pořídit na 40 prodejních místech a u čerpacích stanic podél hlavních dopravních tepen v Maroku. Mýtné se uhradí automaticky, což řidičům umožní používat na mýtných stanicích průjezdné pruhy.

„Jsme hrdí na to, že můžeme poprvé v historii společnosti nabídnout našim zákazníkům vyúčtování mýtného na africkém kontinentu. Díky tomu jsme schopni obsluhovat mnoho evropských a afrických klientů, kteří stále častěji využívají marockou dálniční síť pro nákladní dopravu,“ říká Jérôme Lejeune, generální ředitel divize mýtného ve společnosti DKV. „DKV udržuje se společností Afriquia SMDC dlouholeté partnerství v oblasti paliv. Těší nás, že můžeme nyní naše partnerství pro podporu mobility rozšířit také na oblast mýtného.“ DKV v tiskové zprávě upozornila, že služby v oblasti mýtného nabízí na africkém kontinentu jako první evropská společnost. 

„Jako lídr na trhu s ropnými produkty a plynem v Maroku máme radost z toho, že se naše partnerství s DKV nyní rozšířilo nad rámec akceptace karty DKV při nákupu paliv v naší síti čerpacích stanic. Nabídka mýtných boxů a jejich nabíjení pro zákazníky DKV je dalším přirozeným krokem vpřed, kterým nám umožní maximalizovat jejich spokojenost s komplexními službami od jednoho poskytovatele,“ dodává Said Elbaghdadi, generální ředitel společnosti Afriquia SMDC.

Související