Zdálo by se, že získat parcelu pro stavbu logistického centra přímo v hlavním městě Praze už prakticky nelze. Přesto i zde se občas mohou vyskytnout zajímavé možnosti. Jednou z nich jsou pozemky bývalého Kablo Hostivař, dnešní firmy Prakab Pražská kabelovna, které se nacházejí v dobré dostupnosti širšího městského centra. Vzniká zde projekt nové haly o ploše 15 tisíc metrů čtverečních vhodné pro e-commerce, logistiku, případně i lehkou výrobu.

Projekt počítá s možností dělit halu na jednotky od 4650 metrů čtverečních a vybudovat zde rovněž kancelářské zázemí. „V současnosti je vydané platné územní rozhodnutí. Předání hotových prostor je v plánu ve 2. kvartálu 2022,“ říká Ivana Watson z realitně-poradenské firmy CBRE. „Vhodných pozemků k výstavbě skladů či výrobních hal v blízkosti velkých měst a především Prahy je jako šafránu. Očekáváme proto velký zájem ze strany potenciálních nájemců. Projednávání smlouvy poté standardně zabere šest až devět měsíců.“

CBRE se na projektu podílí již od samého začátku. Zpracovala studii proveditelnosti a navrhla nové objekty tak, aby bylo co nejlépe využito stávající území. Aktuálně vypsala tendr na generálního zhotovitele a zajišťuje získání souhlasných stanovisek potřebných k vydání stavebního povolení. Stavební práce by měly začít v letošním 2. čtvrtletí.

Související