Hrozba zastavené výrobní linky vedla k netradičnímu řešení – Dachser Mexico zorganizoval pro dodavatele do automobilového průmyslu z města Celaya ve středním Mexiku expresní přepravu helikoptérou do 300 kilometrů vzdáleného hlavního města. Nezvyklé řešení čas ušetřilo klientům čas i peníze.

Po silnici by přeprava 120 boxů s důležitými díly pro výrobu automobilů trvala zhruba pět až šest hodin. Cestu zásilky o hmotnosti více než 780 kilogramů na trase z výrobního závodu v Celaye do hlavního výrobního závodu automobilového výrobce na okraji Mexico City navíc komplikovaly pandemie a bezpečnostní opatření v zemi. S ohledem na urgentnost zásilky proto Dachser Mexico zajistil helikoptéru pro osobní přepravu a urychlil tak dodání. Pro zákazníka se jednalo o nejrychlejší a nejúčinnější řešení, které zabránilo zastavení výroby – to by představovalo náklady ve výši 3000 amerických dolarů za minutu.

Protože helikoptéra mohla naložit pouze 600 kilogramů, zbývající, méně urgentní náklad byl přepraven po silnici. V závodě už čekaly na zásilku nákladní vozidla, která kritické díly dovezla přímo na výrobní linku. Zásilku doprovázeli i zaměstnanci Dachseru, aby dohlédli na vykládku a poskytli nezbytnou podporu na místě. Tým koordinoval přístup helikoptéry na pozemek a každých 15 minut informoval místní pracovníky o odletu a příletu helikoptéry. Poskytoval také informace o dodávce zboží, které bylo přepravováno po zemi, a zajistil tak úplnou transparentnost procesu a dobrou komunikaci.

„Naše desítky let zkušeností s předními výrobci automobilů, výrobci OEM (Original Equipment Manufacturer) a dodavateli typu Tier 1 (přímo dodávajících OEM) z celého světa nám umožňují poskytovat maximální rychlost a efektivitu ve spojení s efektivní kontrolou nákladů,” říká Edgardo Hamon, managing director Dachser Mexico.

Související