Význam logistiky v Irsku po odchodu Velké Británie z Evropské unie nabývá na významu. Také DB Schenker v této zemi posiluje svou evropskou síť a investuje deset milionů eur do výstavby nového multimodálního logistického centra v irském městě Shannon. Investice počítá s dalším rozšiřováním služeb v západním Irsku. Výstavbu zahájil DB Schenker na konci loňského roku, terminál má být v provozu za dvanáct měsíců.

Nový terminál vznikne v blízkosti shannonského letiště a bude přímo napojen na místní dálniční síť, která umožní rychlou přepravu zboží v oblasti západního Irska. Nabídne všechny logistické služby, včetně leteckých, námořních a pozemních přeprav a také skladové služby s přidanou hodnotou. Terminál bude mít celkovou rozlohu 4831 čtverečních metrů, z toho 3716 čtverečních metrů bude tvořit sklad se světlou výškou 12,5 metru. Bezpečnost logistického centra v rámci certifikace TAPA A zajistí bezpečnostní kamery a moderní zabezpečovací systém.

Po dokončení bude terminál splňovat certifikace společnosti pro kvalitu, ochranu životního prostředí a také certifikaci bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Klimatizovaný sklad umožní regulaci teploty v rozmezí od 15 do 25 °C. Pro vytápění bude využita kombinaci fotovoltaického zařízení a energeticky efektivních tepelných čerpadel. Osvětlení zajistí svítidla s LED diodami a na místě budou také k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily. Do budoucna se počítá s možností instalace dobíjecích stanic pro nákladní vozy.

„Shannon je pro nás už mnoho let velmi důležitou lokalitou,“ uvedl Ray Hennessy, CEO DB Schenker ve Velké Británii. „Máme velký zájem o rozvoj v oblasti středozápadního Irska, a tyto nové logistické kapacity nám umožní rozšířit zákaznické portfolio a v oblasti vytvořit nová pracovní místa.“

Související